ArcelorMittal RZK ÇELİK SERVİS MERKEZİ SAN. VE TİC. A.Ş.
Enerji Endüstrisi
ArcelorMittal RZK Çelik, uluslararası enerji endüstrisinde uzun süreli mevcudiyetini, teknik uzmanlığı ile korumaktadır ve yenilenebilir enerji endüstrisinin önemini çok iyi bilmektedir. Enerji endüstrisindeki işbirliğimiz rüzgar türbin direkleri, alternatif enerji endüstrisi ve enerji nakil hatları alanlarını kapsamaktadır.
Temel ve Flanşlar :

Rüzgar kulesi yapısı için uzun ömürlü temeller gerekir, bunun için ihtiyaç duyulan dayanıklılığı sağlamak için özel ve yüksek kaliteli çelikler kullanılır. Flanş profilleri, yüksek temiz çelik sınıflarında üretilir. Profil ağırlık değeri 250 kg/metre değerlerine kadar geniş tutulmaktadır.
Kule :

Yaklaşık olarak rüzgar kulelerinin %85'i levhalarla ile inşa edilir. ArcelorMittal RZK Çelik olarak hem sıcak haddelenmiş rulolar hem de yüksek mukavemetli düşük alaşımlı özel kaliteleri tedarik etmekteyiz. Bu çelikler, daha uzun yapılar ve kabuk kuleleri için uygundur.

Kullanılan levha spesifikasyonları; EN 10025 standardında yapısal çelik kısmında belirtilen özelliklere uygun olarak, tedariğini sağladığımız levhalar Rüzgar Enerji Kulelerin'de kullanılmaktadır. Aşağıda detaylandırdığımız kalitelerimiz kule inşaatlarında kullanılmaktadır.
ArcelorMittal RZK ÇELİK SERVİS MERKEZİ SAN. VE TİC. A.Ş.